Amerika - vše o Kanadě, USA, Mexiku, Brazílii, Kubě, ...

Web o americkém kontinentu, provedeme vás po Americe od jihu až po nejsevernější cíp, podíváme se na vyspělé i zaostalé, velké i malé země po celé Americe...

Brazílie

Rio de Janeiro (Brazílie)Brazílie je největší a nejlidnatější stát v Jižní Americe. Má rozlohu 8 511 965 km2 a je tak pátým největším státem na světě. Bydlí zde cca 191 908 000 obyvatel a úředním jazykem je portugalština. V Brazílii se platí brazilským realem a hlavním městem je Brasília.

Na většině území přetrvává tropické podnebí. Často tu prší. Nejméně srážek spadne ve vnitrozemí. V Brazílii se nachází největší tropický deštný prales na světě – Amazonský prales.
Tato zajímavá země má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Proto sem také ročně směřuje kolem 4 milionů turistů.

Zajímavá místa

Brazílie vám nabízí mnoho zajímavých míst. Pojďme se seznámit alespoň s některými z nich:

Brasília (Brazílie)Brasilia
Brasilia je hlavním (nikoliv největším) městem Brazílie a žije zde přes 2,2 milionů obyvatel. Toto město je zařazeno na seznam památek UNESCO a je toho zde mnohé k vidění. Nejznámější památkou je Catedral Metropolitana. V této katedrále si prohlédnete především barevně zdobené skleněné stěny. Jsou nádherné. Zamiřte také na náměstí Praca dos tres Poderes. Najdete tu významné budovy i muzea.

Rio de Janeiro
Komu by se při vyslovení „Rio de Janeiro“ nevybavil nejvýznamnější festival, který každoročně láká návštěvníky z celého světa. Vše propuká v místě Sambódromo. Kromě festivalu si v Riu užijete překrásné pláže, ale jsou tu i historické památky, muzea, vědecké ústavy a další instituce poskytující kulturní saturaci a vzdělávání. Budete-li tu, neměli byste si nechat ujít kopec Corcovada, na kterém je Kristus s rozpaženými ochrannými rukama. Tato socha je dominantou celého města. Dalšími zajímavými místy jsou Angra do Reis (potápěčská oblast), Búzios (luxusní městečko), Cabo Frio (letovisko)…

Sao Paulo
Sao Paulo je druhým největším městem Jižní Ameriky. Jeho rozloha činí 1 523 km2 a má přes 11 milionů obyvatel. Žije zde mnoho emigrantů, což znamená, že zde můžete sledovat i různé kultury. To je velmi zajímavé a inspirující. Budete-li do tohoto města cestovat s dětmi, určitě nemiňte Hopi Hari, což je největší zábavní park v Jižní Americe. Kromě toho je zde i celá řada muzeí, galerií a dalších kulturních zařízení. Samozřejmě jde i o velké obchodní centrum. V Sao Paulo se koná i mnoho událostí. Mezi nejvýznamnější z nich patří zdejší mezinárodní festival, Festival Tima, AnimeCon (mezinárodní Anime konvence), Mercado Mundo Směs, Karneval Sao Paulo…

Recife (Brazílie)Recife
Do Recife se cestuje především kvůli plážím, ale za pozornost stojí i některé historické památky, především zdejší historické budovy, které pochází především ze 17. a 18. století. Z pláží si jmenujme např. Porto de Galinhas, Pojuca, Pernambuco, Serrambi, Praia de Pipo,…

Angra dos Reis
Angra dos Reis je oblíbeným letoviskem s mnohými plážemi, které se nachází cca 3 hodiny jízdy od Ria de Janeira. Užijete si zde poklidnou a luxusní dovolenou a zrelaxujte své tělo i duši.
Toto místo se skládá z 365 ostrůvků. Největším z nich je Ilha Grande. Toto letovisko se významněji rozrůstá až poslední dobou.

Praya de Forte (Brazílie)Praia das Fontes
Dalším oblíbeným brazilským letoviskem je Praia das Fontes. Jsou zde široké pláže a mnohé hotely. Budete oklopeni písečnými dunami a jistě si toto místo zamilujete.
Udělejte si také výlet do Morro Branco. Tato přírodní scenérie vás učaruje. Je tvořena kaňony a pestrobarevnými útesy.

Foz de Iguassu
Foz de Iguassu najdete na hranicích Brazílie, Argentiny a Paraguaje. A co zde uvidíte? Fantastickou podívanou, kterou vám zajistí 300 vodopádů. Dobré je prohlédnout si je ze všech stran. O jejich nádheře svědčí mimo jiné fakt, že sem každoročně směřuje mnoho turistů.

Copyright © 2018 Amerika | Mapa stránek |
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.