Kanada

Lake Louise (Kanada)Kanada představuje významnou zemi, která zabírá většinu severoamerického kontinentu. Rozloha činí 9 984 670 km2. Kanada je druhou (po Rusku) největší zemí na světě. Žije zde přes 33 milionů obyvatel. Je to dvojjazyčný stát, ve kterém se bez problému dorozumíte anglicky a francouzsky. Obě řeči jsou zde úředními jazyky. V Kanadě žije mnoho etnických skupin, které udržují své tradice. Státní zařízení Kanady je pluralitní federativní konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem. Tato země má deset provincií a tři spolkové teritoria. Jde o velmi vyspělou zemi, která má podobnou ekonomiku a kulturu jako USA. Přesto se ale od USA v mnohém liší.

Významná města

Ottawa (Kanada)Ottawa
Ottawa je hlavním městem Kanady. Leží na soutoku řek Ottawa a Rideau. Stejně jako téměř každé hlavní město je i Ottawa centrem kultury a historických památek. A které z těchto památek byste neměli minout? Prohlédněte si zdejší parlament, který je vystavěný v novogotickém stylu. Zajímavá je i Věž míru. V létě zde čtyřikrát týdně probíhá koncert 53 zvonů. Tento zážitek vás jistě strhne. Dáváte-li přednost spíše umění, navštivte National Arts Centre či zdejší národní galerii.

Toronto
Toronto je kanadské významné město, které se svým okolím tvoří GTA (Greater Toronto Area). V této aglomeraci našlo domov přes 5 milionů obyvatel. A jaké jsou zde turistické zajímavosti? Přímo v centru města je CN Tower s výškou 553 metrů. Do roku 2007 šlo o největší budovu na světě. Z památek a kulturních zajímavostí stojí za zmínku Art Gallery of Ontario, Hokejová Síň Slávy, Museum of Innuit Art, Baťa Shoe Museumu. Můžete také navštívit torontskou zoologickou zahradu, ve které žije více než 5 000 zvířat.

Vancouver (Kanada)Vancouver
Vancouver je významným přístavní městem a najdete ho v údolí řeky Fraser u Tichého oceánu. Bydlí zde přes půl milionu obyvatel. Ve Vancouru je toho také mnoho k vidění, např. katedrála Chris Church Cathedral, Muzeum antropologie, Galerie umění, mrakodrap One Wall Centre (jedna z nejvyšších budov ve městě). Máte-li rádi divadlo, navštivte Arts Club Theatre Copany, Vacouver Play house Theatre či United Players of Vancouver. Ve Vancouveru jsou i možnosti pro turistiku. Je tu mnoho národních parků. Největším z nich je Stanley Park. V pohoří Nort Shore se také lze věnovat sjezdovému lyžování.

Quebec
Quebec je hlavním městem stejnojmenné provincie. Jsou zde ještě městské hradby a město je uvedeno na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Za prohlídku stojí především historické centrum.

Montreal
Montreal je druhým největším městem v Kanadě. Má přes jeden a půl milionů obyvatel a nachází se v provincii Quebec. Budete-li tu, navštivte především tyto turistické cíle: Old Montreal, Place de Jacques Cartier, Mount Royal,…

Dalšími významnými městy jsou Calgary, Halifax, Edmonton, Whistler, Winnipeg, Regina, Victoria, Fredericton…

Přírodní památky


Kanadská příroda je drsná, ale nádherná. Je zde mnoho národních parků a mnohdy vám vyrazí dech příroda, která ještě není dotknutá civilizací. A kam konkrétně zamířit?

Dáme vám několik tipů:

Niagarské vodopády (Kanada)Niagarské vodopády
Niagarské vodopády dosahují výšky 52 metrů a jsou skutečným unikátem. Jde o podívanou, která se vám navždy vryje do paměti. Nestačí-li vám pohled shora, můžete se k vodopádům podívat na výletní lodi. Nudit se nebudete ani v okolí, je tu řada historických památek.

Národní park Banff
Jde o jeden z nejznámějších národních parků v Kanadě. Jeho rozloha činí 6 640 km2 a rozkládá se v jihozápadní Albertě. Vydáte-li se sem, prohlédněte si sympatické město Banff, ale za prohlídku stojí i Louise – zdejší vesnička pojmenovaná podle jezera. Nádherné je i Údolí deseti vrcholů a ledovcová oblast Columbia Icefield.

Národní park Yoho
Tento park hraničí s Národním parkem Banff. Yoho vám nabízí 400 km turistických stezek. Jistě si vyberete takovou, která vám bude nejlépe vyhovovat. Uvidíte tu vodopády Takakkaw, a Wapta. Zajímavá je i zdejší železnice se spirálovitými tunely.

Z dalších přírodních památek stojí za poznání Ledovcový národní park, Úžina královny Charlotty, Národní park Jasper…

Copyright © 2024 Amerika | Mapa stránek | Tvorba webu
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.