Kuba

Kubánský doutník (Kuba)Kuba je ostrovním státem (patří do souostroví Velké Antily), který najdete v Severní Americe. Země je specifická především tím, že zde stále existuje socialismu sovětského typu. Celkově jde o zvláštní, ale bezpochyby zajímavou zemi, která láká své turisty především na krásné pláže a moře. Je zde i mnoho historických budov, ale většinou jsou ve zchátralém stavu. Ostrov leží v tropech a podnebí je zde ovlivněno pasáty. Na Kubě se mluví španělsky, žije zde přes 11 milionů obyvatel a platí se zde kubánským pesem a pesem covertible.

Města

Pojďme si říci, jaká zajímavá města stojí za návštěvu.

Havana (Kuba)Havana
Havana je hlavním městem Kuby. Někdy je toto město přezdíváno Paříží Karibiku. Její rozloha je 721,02 km2 a domov zde našlo přes 2,3 milionů obyvatel. Město je na Seznamu světových památek UNESCO. Budete-li v tomto městě, navštivte především Staré město. Zdejší náměstí Parque Central je skutečným klenotem. Jeho dominantou je pevnost Castila de la Puerta z roku 1558. Dalšími památkami je pevnost El Morro, zajímavé je i divadlo Garcii Lorcy, muzeum revoluce Museo e la Revolucion, palác Palacio de los Capitanes…

Pohoří Sierra Maestra
Láká-li vás spíše turistika, pohoří Sierra Maestra pro vás bude správnou volbou. Sice se turisticky tato oblast teprve rozvíjí, ale už není problém dostal povolení na Pico Turuquino či La Platu (kopce zmíněného pohoří).

Viňales (Kuba)Viňales
Údolí Viňales si zamilujete, máte-li rádi přírodu. Toto údolí najdete v oblasti Pinar del Río. Kromě toho, že se zde můžete vydat na výlet a kochat se klidnou a příjemnou krajinou, si nezapomeňte prohlédnout zdejší vápencové útvary „mogotes“, které jsou pokryté hustou vegetací. Navštivte také stejnojmenné městečko Viňales.

Bayamo
Bayamo vás zaujme, pokud dáváte přednost historickým památkám. Zde jich najdete poměrně hodně. Nejvýznamnější je asi Plaza del Himmo, kostel Iglesia Parroquial San Salvator… V blízkosti se také nachází Gran Parque Nacional Seirra Maestra (největší přírodní park Kuby) a národní park Sembarco del Gramma.

Cienfuegos
Toto přístavní město najdete cca 250 km od Havany a je zapsáno na seznamu UNESCO. Z památek stojí za pozornost hrad Castillo de Jaqua, Palacio de Valle, divadlo Teatro Tomás Tery, katedrála Nuestra Seňora, Placio Ferrer…

Sagua de Tánamo
Sagua de Tánamo je městečko, kterému se vyhněte, pokud jste milovníky památek a turistických atrakcí. Ty tu nenajdete. Proč tedy zamířit sem? Především zde můžete poznat lidi a pravou kubánskou atmosféru neovlivněnou turistickým ruchem.

Dalšími zajímavými místy, které stojí za bližší poznání, jsou Cayo Largo, Pinar del Río, Santiago de Cuba…
Kubánská pláž (Kuba)

Kubánské pláže

Kuba má nádherné pláže, která uchvacují turisty z celého světa. Kdo by se nezamiloval do nádherně modrého moře a do jemného bílého písku, který vás na pláži bude obklopovat? Užijete si tu i dost luxusu a bude zde splněno každé vaše přání. Je tu i možnost nejrůznějších vodních sportů. A které pláže jsou nejnavštěvovanější? Nejčastěji turisté směřují do letoviska Varadera. Dalšími oblíbenými místy jsou: Guardavaca, Caletones, Baracoa, Jibacoa. Krásné pláže také najdete na ostrovech Cayo Coco a Cayo Guillermo.

Jste-li zvyklí z jiných dovolených se opalovat bez plavek, tak tady na to zapomeňte. Nudistické pláže zde nejsou a „nahoře bez“ se ženy mohou opalovat pouze v hotelových komplexech.

Pokud se rádi potápíte, budete zde nadšeni mořským dnem. Je tu mnoho k vidění, ať už se to týká druhů ryb, tak rozmanitosti korálů, mušlí a mořských řas. Pozor: Berte si raději do moře boty. Je tu poměrně hodně mořských ježků, tak ať si zbytečně nepokazíte dovolenou tím, že na jednoho z nich šlápnete.

Copyright © 2024 Amerika | Mapa stránek | Tvorba webu
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.