Ostrovy v Karibiku

Ostrovů v Karibiku je velké množství. My je rozdělujeme na souostroví Velké Antily (Kuba, Jamajka, Portoriko…) a Malé Antily, které se dále dělí na Závětrné ostrovy (Dominika, Svatý Kryštof, Panenské ostrovy…), Návětrné ostrovy (Trinidad, Grenada, Barbados, Tobago…) a Závětrné Antily (Aruba, Bonaire a Caracao). V tomto článku si přiblížíme dva nejznámější a nejnavštěvovanější ostrovy, kterými jsou Bahamy a Jamajka.

Bahamy

BahamyBahamské ostrovy najdete jihovýchodně od Floridy. Jde o souostroví rozkládající se na ploše 13 949 km2. Souostroví je tvořeno 30 většími ostrovy a dalšími 700 menšími. Dohromady zde žije kolem 300 000 obyvatel. Bahamské ostrovy jsou konstituční monarchií. Domluvíte se zde anglicky a používá se zde i kreolština – to je jazyk haitských imigrantů. Měnou je zde bahamský dolar.

Turistický ruch
Bahamské ostrovy jsou silně ovlivněné turistickým ruchem. Dokonce do takové míry, že 90% obyvatel pracuje právě v této sféře. Kromě nádherných pláží a možnosti slunění se jsou zde i vhodné podmínky pro potápění a šnorchlování. Příjemně vás překvapí velká viditelnost pod hladinou. Bahamy přejí i dalším vodním sportům. Lze zde provozovat především vodní lyžování, windsurfing, rybaření…

Turistické cíle

Pojďme si trochu přiblížit některé nejčastěji vyhledávané turistické cíle. Jsou jimi:

Grand Bahamas
Grand Bahamas je oblíbeným ostrovem v severní části souostroví. Směřuje sem hodně turistů, především těch movitějších. Jsou zde luxusní hotely, nádherné pláže a uchvacující panoramata. Zde si užijete dovolenou svých snů. Nebude-li vás bavit se jen potloukat na pláži, navštivte největší město ostrova. Je jím Freeport. V blízkosti také najdete Národní park Lucaya.

Paradise Island
Oblíbeným ostrovem je Paradise Island, který je spojen dvěma mosty s Nassau. I toto středisko je luxusní a oblíbené bohatší klientelou. Hrajete rádi golf? Zde máte výtečnou příležitost si do sytosti užít této zábavy.

Nassau (Bahamy)Nassau
Nassaou představuje hlavní město Bahamských ostrovů a nachází se na ostrově New Providence. Město je spojeno s Paradise Island, takže k plážím to máte poměrně blízko. Prohlédnout si zde můžete také artefakty historické architektury. Nassau má svým způsobem americký ráz, ale nemusíte mít strach, že by úplně ztratilo svou karibskou atmosféru.

Dalšími oblíbenými letovisky jsou Cable Beach, Sandals Island…

Jamajka

JamajkaJamajka představuje ostrov ve Velkých Antilách. Je to největší anglický mluvící ostrov v Karibském moři. Jeho rozloha je 10 991 km2 a žije zde přes 2, 7 milionů obyvatel. Země je konstituční monarchií, platí se zde jamajským dolarem a bez problému se tu domluvíte anglicky. Na Jamajce se setkáte i s různými formami jejího nářečí.

Turistický ruch
Jamajka je turisty velmi oblíbená. Přitahuje především americké turisty, ale i ostatní návštěvníky z celého světa. Budete tu obdivovat nádhernou a rozmanitou přírodu – hory, louky, kopce, ale i impozantní vodopády. A samozřejmě bílé pláže a tyrkysově modré moře.

Turistické cíle

Je zde mnoho pěkných míst. Dejme si tedy alespoň nějaký tip:

Kingston
Kingston je hlavním městem Jamajky a najdete ho na úpatí Modrých hor. Hlavní město představuje turistické centrum. Můžete zde navštívit muzeum Boba Marleyho, Národní galerii atd.

Negril (Jamajka)Negril
Do tohoto letoviska směřuje stále více turistů, a tak se Negril stále rozvíjí a rozrůstá. Milovníky pasivní dovolené u moře potěší nádherná, 10 km dlouhá pláž se zářivě bílým pískem. Hrajete rádi tenis či golf? Zde máte příležitost. Je tu i mnohé k vidění při potápění. Budete-li chtít vyrazit na výlet, zkuste plavbu kanoí do Obrovské bažiny.

Blue a John Crow Mountains National Park
Blue a John Crow Mountains National Park představuje největší národní park na Jamajce. Jeho rozloha je 495,2 km2 a je vyhlášenou památkou UNESCO. V parku jsou nádherné lesy a celkově vás příroda učaruje. Můžete zde vidět orchideje, kapradiny, bromelie a další mnohé rostliny, ale samozřejmě i zvěř. Z té především hroznýše, jamajského zajíce atd.

Z dalších vyhledávaných míst na Jamajce si jmenujme např. Montego Bay, Orcho Rios, Rastfari či Reggae.

Copyright © 2024 Amerika | Mapa stránek | Tvorba webu
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.