Chile a Argentina

Chile

Pláž v Chile (Chile)Chile je další zemí Jižní Ameriky. Na západě a na jihu je omývaná Tichým oceánem. Chile má rozlohu 755 831 km2 a bydlí zde cca 16,6 milionů obyvatel. Úředním jazykem je zde španělština a platí se tu chilským pesem. Na východní hranice se táhne pohoří Andy, na západě se rozkládají Pobřežní Kordillera, je tu také poušť Atacama a Velké Chilské údolí.

Turistické cíle

Nejvíce pozornosti si zaslouží národní parky v Chile, kterých je 33 a dohromady zabírají 12% rozlohy státu. Jsou jimi např. Conguillío, Homopirén, Isla Guamblin, Las Palmas de Cocalán, Tolhuaca…

Z dalších turistických cílů především nemiňte:

Santiago de Chile (Chile)Santiago
Santiago je hlavním městem Chile a zároveň i průmyslovým státem. Jde o páté největší město v Jižní Americe a žije zde cca 4,6 milionů obyvatel. Prohlédněte si zde náměstí Plaza de Armád. V blízkosti se nachází katedrála z roku 1558. Za prohlídku vám stojí i zdejší muzeum, radnice,…Chcete-li si užít trochu evropské vlivu, zamiřte na tržiště Mercado Central. Nechte se lanovkou vyvézt na nejvyšší bod města, kterým je San Cristóbal. Dominanta tohoto vrchu je velká socha Panny Marie. Výhled odtud je překrásný.

Torres del Paine
Torres del Paine je jedním z 33 národní parků Chile. Leží 100 km od města Puerto Natales a je na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Co zde najdete? Hlavní část tvoří zformovaný horský masív. Jsou tu také jezera ledovcového původu a bohatá flora a fauna. Chcete-li si sem udělat túru, bude nejlepší, když si za vaše startovní místo zvolíte Lagunu Amarga či Posada Rio Serrano.

Velikonoční ostrov
Velikonoční ostrov patří pod Chile a nachází se ve východní části Polynésie. Jeho rozloha je 163,6 km2 a žije zde cca 4 000 lidí. Jde o poměrně odlehlý a velmi zajímavý ostrov, který je vulkanického původu. Turisty na tento ostrov nejvíce přitahují Sochy moai. Je jich zhruba 300. Tyto sochy vzbuzují spousto otázek a celá jejich minulost je záhadou. Proč byly vytvořeny? Jaký byl jejich účel? Asi se to už nedozvíme, ale prohlédnout si je můžeme stále.

Gejzíry Tatio
Gejzíry Tatio mají své kouzlo. Sice nedosahují žádné úchvatné výšky, ale jsou nejvýše položeným gejzírovým polem na světě. Podívaná na vyvěrající vodu jistě přitáhne vaší pozornost.

Argentina

Ledovec Perito Moreno (Argentina)Argentina je státem v Jižní Americe. Má rozlohu 2 780 400 km2 a bydlí zde cca 39,6 milionů obyvatel. Úředním jazykem je španělština a platí se tu argentinským pesem. Jde o multikulturní zemi. Argentina má 23 provincií a 1 federální distrikt. Argentinu z hlediska přírodních podmínek můžeme rozdělit do tří oblastí: úrodné pampy, rovina Patagonie a Andy.

Turistické cíle

A kam se podívat, budete-li v Argentině?

Aconcagua
Aconcagua představuje nejvyšší vrchol And a zároveň celé Jižní Ameriky. Nadmořská výška je 6 962 m.n.m. Je zde zřízen stejnojmenný národní park. Máte-li rádi turistiku, je toto místo pro vás výzvou.

Buenos Aires (Argentina)Buenos Aires
Buenos Aires je hlavním městem Argentiny. Na rozloze 202 km2 žije přes 3 miliony obyvatel. Je zde významný přístav a převládá tu vlhké subtropické podnebí. Chcete-li si prohlédnout alespoň nějaká zajímavá místa v Buenos Aires, vydejte se k Plaza de Mayo s prezidentským palácem Casa Rosad. Dále navštivte Metropolitní katedrálu zvanou Cabildo. Dalším zajímavým náměstím je Plaza del Congrese. Najdete zde Congreso de la Nación (Národní shromáždění), pomník Dvou kongresů. Navštivte i čtvrti Palermo, Sam Telmo a La Boca.

Národní park Valdes
Tento národní park najdete na poloostrovu Valdes. Žije zde velký počet tuleňů a lachtanů.

Copyright © 2024 Amerika | Mapa stránek | Tvorba webu
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.