Karibské ostrovy

Karibské ostrovy jsou oblíbeným cílem spíše movitějších turistů. Najdete zde nádherně čisté moře, okouzlující přírodu a celkově vhodné podmínky pro prožití dovolené vašich snů. Pláže, moře, sluníčko, ale i panenské národní parky – to vše najdete na Karibských ostrovech. Pokud se rádi potápíte, oceníte exotickou floru a faunu pod mořskou hladinou. Zkrátka každý si tu najde způsob, jak si užít příjemnou dovolenou. Odpočinete si zde od starostí všedních dnů. Nyní si přiblížíme ostrovy, které jsou nejvíce oblíbené turisty.

Kajmanské ostrovyKajmanské ostrovy
Chcete poznat nejhezčí pláže na světě, potápět se a bydlet v luxusních hotelích? Pak se vydejte na Kajmanské ostrovy. Jsou zámořským územím Velké Británie. Mají rozlohu 260 km2 a bydlí zde cca 52 000 obyvatel. Platí se zde kaymanskými dolary. Budete-li chtít udělat výlet, zamiřte do Hell. Jde o špičaté černé skalní útvary. Prohlédnout si také můžete Cayman Turtle Farm (žabí farmu) či Pedro Caste, který je nejstarší budovou na ostrově. Pochází z roku 1780. Kulturním střediskem je hlavní město George Town. Zde můžete nakupovat, nebo si prohlídnou některé historické památky, např. pevnost George či Kajmanské národní muzeum.

Zvláštností Kajmanských ostrovů je upravený daňový režim, díky kterému se zde zaregistrováno více než 500 bank. Potápěči by neměli minout středisko Stingray City (v překladu město rejnoků). Jistě bude pro vás nezapomenutelným zážitkem potápět se přímo mezi rejnoky.

HaitiHaiti
Haiti je státem na ostrově Hispaniola. Nachází se na západní části ostrova. Jeho rozloha činí 27 750 km2 a žije zde přes 8 300 000 obyvatel. Haiti je republikou. Mluví se zde kreolštinou a francouzštinou a platidlem je haitský gourde. A kam na Haiti zamířit? Oblíbeným letoviskem je Pétionville. Je velmi luxusní a najdete zde veškerý komfort a luxus. Jsou tu také galerie, ve kterých se seznámíte s haitským uměním. Krásné pláže má i Jacmel. Zde kromě pláží lze navštívit i několik chrámů. Naplánujte si odtud výlet do Bassins Bleu, které se nachází 12 km od Jacmelu. Najdete tu soustavu vodopádů a bazénů. Milovníky přírody jistě nadchne Parc National Macaya. Z vrcholu zdejší hory Pic Macaya je nádherný výhled. Za kulturou se vydejte do hlavního města Port-au-Prince. Nejvyhledávanějšími památkami jsou katedry Catédrale de Port-au-Prince a Cathédrale de la Ste Trinité.

Dominikánská republika
Dalším státem, který se nachází na ostrově Hipaniola, je Dominikánská republika. Tento stát se rozkládá na ploše 48 730 km2 a má cca 9 milionů obyvatel. Jde o prezidentskou republiku. Domluvíte se zde španělsky a platí se tu dominikánským pesem.

Mezi nejnavštěvovanější letoviska patří Punta Cana. Užijete si tu poklidnou dovolenou na pláži, ale ráj zde najdou především příznivci vodních sportů. Za památkami se vydejte do hlavního města Santa Domingo, které leží na jižní pobřeží ostrova. Město je na seznamu UNESCO. Najdete tu mnohé budovy ze 16. století. Prohlédněte si hrobku Kryštofa Kolumba či Centro de Información Numismatica, ve kterém jsou tisíce ražených mincí z 16. století.

PortorikoPortoriko
Portoriko je přidruženým státem USA. Najdete ho mezi antilským souostrovím a ostrovem Hispaniola. Jeho rozloha je 9 104 km2 a má kolem 4 milionů obyvatel. V Portoriku se domluvíte španělsky a anglicky. Hlavním městem je San Juan, ve kterém najdete nádherné pláže, ale i historické památky. Chcete-li si užít trochu přírody, vyrazte si do El Yunque, přírodní rezervace s deštnými pralesy. Zajímavá je i krasová oblast Rio Camuy Cave Park. Chcete se slunit a užívat si moře? Nádherné pláže si vychutnejte ve středisku Luquillo Beach či Patillas . Z měst stojí ještě za pozornost Ponce, San Germán,…

Copyright © 2024 Amerika | Mapa stránek | Tvorba webu
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.