Amerika - vše o Kanadě, USA, Mexiku, Brazílii, Kubě, ...

Web o americkém kontinentu, provedeme vás po Americe od jihu až po nejsevernější cíp, podíváme se na vyspělé i zaostalé, velké i malé země po celé Americe...

Mexiko

Zihuatanejo (Mexiko)Mexiko, celým názvem Spojené státy mexické, najdete ve Střední Americe. Jde o zajímavou zemi, která rozhodně má co nabídnout. Užít si zde můžete dovolenou na pláži, ale je tu i mnoho historickým památek a vypravíte-li se mimo letoviska, bude vám dopřáno i poznání mexické kultury a specifik. V Mexiku žije cca 100 milionů obyvatel, mluví se zde španělsky a jako měnu si připravte mexické peso.

Města

Nyní se seznámíme s několika významnými mexickými městy:

Mexico City
Monterrey (Mexiko)Mexiko City (nebo také Ciudad de México) je hlavním městem Mexika. Žije zde 24 milionů lidí. Dříve se na místě tohoto města nacházelo aztécké město Tenochtitlán.
K památkám, které byste neměli minou, patří především Národní palác a Muzeum Benita Juáreze. Prohlédnete si i mnoho kostelů, první mexický mrakodrap Paseo de la Reforma atd.

Monterrey
Jde o hlavní město mexického státu Nuevo León. Chcete-li se zde pokochat historií a kulturou, máme pro vás několik tipů: Náměstí Ly Granové (je největší na světě), El Museo de Historia, La Basílica del Roble…

Puebla
Puebla leží cca 110 km od Mexico City a je hlavním městem stejnojmenného státu. Město je jedno z nejstarších koloniálních měst v Mexiku.
Prohlédnete si tu mnohé stavby z 16. a 17. století. Dalšími památkami jsou Capilla del Rosario, El Barrio del Artista, katedrála Puebla, Museo Nacional de los Ferrocarriles Mexcanost, ale v Pueblu najdete i pyramidu Cholula.

Merida (Mexiko)Mérida
Mérida představuje hlavní město mexického státu Yucatán. Mérida byla roku 2001 vyhlášena Americkým hlavním městem kultury. Toto město je turisty přitahováno díky svému historickému jádru. Kromě toho je to oáza klidu, ve které si příjemně odpočinete. Zajímavé jsou hlavně mayské památky.

Dalšími významnými mexickými městy jsou např. Guadalajara, Tijuana, Acatepec, Tampico, Morelia, Chihahua…

Letoviska

V Mexiku si můžete užít i nádherné letní dovolené na pláži. Kam konkrétně se za tímto účelem vypravit?

Acapulco (Mexiko)Acapulco
Acapulco je přístavním městem, ale především jde o oblíbené turistické letovisko, do kterého směřuje čím dál více návštěvníků. Letovisko je plně přizpůsobené turistům a budete zde mít veškerý komfort. Jen pokud máte rádi spíše klidnější místa, tak vám Acapulco asi příliš vyhovovat nebude. Turistů je tu skutečně mnoho. Nejznámější a nejnavštěvovanější zdejší pláží je rozsáhlá Playa Hornitos. Doporučujeme vám také podívat se na útesy La Quebrada. Pohled odtud přímo do oceánu je uchvacující.

Mayská riviéra
Dalším oblíbeným místem je Mayská riviéra, která vám nabízí letoviska Tulum, Puerto Aventuras, Akumal…Slunit se můžete např. na Playa del Carman, která je asi ze zdejších pláží nejznámější. Kromě příjemného slunění se lze vydat prozkoumat zříceniny Mayských staveb.

Cancún (Mexiko)Cancún
Cancún najdete na jihovýchodě Mexika na pobřeží Karibského moře. Žije zde kolem 7 milionů obyvatel. Je oblíbenou turistickou destinací, a to nejen díky plážím, ale také díky svému lázeňství. Cancún je velmi luxusním střediskem s nádherně modrým mořem a s bílými plážemi. Dříve, když nebyl tak turisticky významný, byl Cancún jen malou rybářskou osadou. To už je dnes dávno minulostí. I odtud se můžete vydat za Mayskými památkami. Najdete je především v těchto místech: Tulum, Chichén Itz či Uxmal.

Mexiko nabízí i další, méně známá letoviska, ve kterých si můžete užít hezkou dovolenou.

Copyright © 2018 Amerika | Mapa stránek |
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfudo Bratislavy či do Saint-Tropez. Nebo si udělejte o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku.